Mida mõisas teha

Tõstamaa mõis on kaunilt restaureeritud ja värvilise ajalooga üks armastatumaid vaatamisväärsusi piirkonnas. Teadaolevalt juba keskajast pärit ja tänaseks järelklassitsistliku ilmega mõis tegutseb alates 1921. aastast koolina. Mõisa ümbritseb suur vabakujundusega park. Seda muinsus- ja looduskaitse all olevat mõisaparki kroonib 23m läbimõõdulise võraga tamm.
Ajaloolises mõisas on palju silmale vaadata ja lugusid, mida kuulata. Ehedad kummituslood ja maja all olev jõgi pakuvad omanäolisi elamusi nii ajaloohuvilisele täiskasvanule kui põnevust otsivale lapsele.
Allpool on valik sellest, mida mõisas näha ja teha on.

Muuseum

Kinokelder

Tegevused Tõstamaal

Põnevaid tegemisi mõisas

Käsitöösõpradele

 

Tõstamaa mõisa ajalooline atmosfäär, tugev piirkondlik pärimuskultuur ja mere lähedus on olnud aastaid käsitöösõprade armastatud kohtumispaigaks. On lühemaid kursusi ja pikemaid käsitööspaasid.

Küsi lisa: moonika@tostamaa.ee

Mõisamäng Tõstamaal

Mänguhimulistele pakume võimalust osaleda põnevas Mõisamängus, mille raames toimub mõisakompleksis ekskursioon ning sellele järgneb põnev orienteerumismäng mõisamajas.

Mõisamängu programm kestab orienteeruvalt 3 tundi. Grupi minimaalne suurus on 10 inimest. Mäng sobib igas vanuses inimestele.

Mõisamängu loomist toetas Maaelu Edendamise Sihtasutus.

Küsi lisa: moonika@tostamaa.ee