Perepuhkus Tõstamaal

TOM_6876

Foto: Toomas Mitt

Lapsed ja lapsepõlv on kõige olulisem üldse. See on tugi ja tagala, see on juured ja vägi. See tähendab ka palju lapsi jooksmas lammaste pügatud rannaniitudel, mängides piraate luigesuled juustes. Meie väikesed kõrkjasegused lahesopid on oma sooja ja puhta veega just sobilikud koos lastega puhkamiseks võimaldades vaiksemat olemist eemal linnakärast ja rahvarohketest kuurortitest. Tegevusi lastele jätkub kõigis majutuskeskustes ja Tõstamaa Käsitöö Poes. Cotze Söögimajas on aga maailma parimad laste lemmikud fritüüritud käsitööpelmeenid. Ja meil elab Korstna talus Jõuluvana, kes teeb aastaringi Jõuluvanale omaseid tähtsaid tegemisi.

Puhkus lastega on seiklus ja kordumatu lapsepõlv aga ka koos kasvamine läbi ehedate elamuste.

Valik põnevaid pereelamusi

Meie oma Bullerby Manijal

Elu väikesel laiul on täiest isemoodi elu. Ei metsa ega poodi. Aga seal on Riida talu ja seal elavad  maailma kõige sõbralikumad lambad ning uudishimulikud veised. Ja laste väike seiklustorn on kui tõsine piraadilaev. Vanaema Üllega saab koos teha maailma parimaid pannkooke või lugeda lammastele unejuttu. Igal juhul on see üks teistmoodi põnev päevamatk vanaema Ülle juurde Manijale.

 

Riida talu Manijal

Meresõlmede sidumine

Sõlm on inimkonna kõige olulisem leiutis. Ja on endiselt üks väga oluline oskus. Meil on vanaisa Jussi, kes koos põnevate meremeeste lugudega õpetab kõigile lastele meresõlmesid. Ja kui sõlmed selged, saab siduda ka päris paati. Ikka nii nagu päris meremehed on seda ammustest aegadest teinud. Kas teadsid, et meremehesõlme kaasaskandmine tähendab õnne.

 

Merelaiu Puhkeküla

Mesilastele külla

Kuidas oleks olla mesinik?  Proovida selga päris mesiniku kaitseriideid ja uudistada mesilaste elu. Aeglaste Hetkede mesilas Kastnas saad kõike seda proovida. Ühe korraliku suve juurde kuulub ju ikka kiigata natuke mesilaste elu ja nuusutada mesitarude erilist lõhna. Aga lisaks saad teada kuidas mesilased koguvad õietolmu, kuidas teevad mett, kes on nende ema ja palju muud põnevat.

Aeglane hetk

Meisterduskapp Tõstamaa Käsitöö Poes

Tõstamaa Käsitöö Poes on üks põnev kapp väikestele meisterdajatele. Võib kohapeal poes meisterdada või kodus edasi teha. Seletus ja kõik vajaminev on meisterdamiskarbis olemas – väike soovilind, heade sõnumite magnet ja väga tähtsate teadete kapimagnet.
Tulge siis meisterdama !!!

 

 

Tõstamaa Käsitöö Pood

Mitu patsi saab punuda ponile

Kas tead mitu patsi saab punuda ponidele? Või kui pikk saba on ponil? Maria talu  ratsakeskuses saab kõikidele küsimustele vastused. Lisaks saab Saab vankiga sõita ja ratsutada. Kallistada saab ka kõiki loomi.

 

 

 

 

Maria talu Ratsakeskus

Veeäärsed avalikud puhkekohad.

DSC_0082

Foto: Eveli Ilvest, tee Sutiranda

Meil on kaks mereäärset kohta, kus me armastame kokku saada ja koos lastega päikest võtta või kuhu minna piknikule. Kõik asuvad looduskaunites kohtades kadakate vahel. Tõstamaa keskalevist Värati poole minnes viib tee Sutiranna Supelranda. Seal saab pidada väikest piknikku, turnida, mängida ja ujuma minna. Kastna külas Tõstamaa külje all on maasikukaitsealal Sepamaa rand.   Seal saab ka pidada piknikku, joosta, mängida ja ujuma minna.  Vaiste külas, Tõstamaa ja Varbla piiril saab minna väikesele Vaiste puhkeplatsile, mis on sobilik piknikuks või mängimiseks või näiteks päikseloojangu nautimiseks.

Ujuma ja mängima või piknikku pidama saab minna ka järve äärde. Nii Ermistu järve kui Tõhela järve idakaldal on korrastatud avalikud rannaalad. Ka seal saab pidada piknikku, mängida ja ujuma minna. Tegevust jätkub kõikjal nii lastele kui vanematele.

Romantilise Rannatee turismi kaart