Vee äärde

DSC_1016

Foto : Eveli Ilvest, Kastna

Kadakate vahelt kulgevad meie rännakud veelindudest rõkkavatel rannaniitudel. Meie meri on madal, kivine, saareline ja käänuliste väikeste lahesoppidega. Madalad järved ja salajased järvesopid on kui omaette müstiline maailm. Ja omamoodi eriline on nendes leiduv raviomadustega järve- ja meremuda, mis pärineb maailmaloomise aegadest ja millesse pistame peitu oma varbad või määrime ninale. Ujumine selle eluslooduse keskel on väga teistmoodi. Ja päeva lõpul ujuda päikeseloojangule vastu on üks võrratumaid hetki. Ja siis me teeme veel sauna kesksuvises soojas öös keset Ermistu järve. Iga hetk on võimalus koguda imelisi mälestusi, emotsioone ja tänutunnet.

Põnevaid veeäärseid elamusi

Veeda romantiline öö Tõhela järvel

 

Koos kallimaga või koos perega. Kuula loodusvaikust või suvist ööelu järvel. Igal juhul on see väga eiline kogemus ja eriline viis veeta üks öö. Spetsiaalselt Tõhela järve jaoks ehitatud erilistel katamaraanidel on järvel  ööbimseks ka  erilised telgid.

 

 

Tõhela paadipesa

Saunaõhtud Ermistu järvel

 

Lõõgastu niisama sõpradega, veeda aega koos kallimaga või pea sünnipäeva:  romantiline puuküttega ujuvsaun Ermistu järve suveöös on unustamatu elamus.

 

 

 

 

Ermistu järve puhkeküla

Praamiga Ermistu järvel

Praamiga on võimalik teha nii lõbusõitu kui pidada seminari ja teistmoodi sünnipäevi.  Ja praamikaptenil jätkub põnevaid järvelugusid terveks õhtuks.

 

 

 

 

 

Ermistu Puhkeküla

Ujumine päris looduse keskel

20861980_1232152486911241_6667033486988289278_o

Foto: Tanel Tuulmees, Ermistu järv

Looduse keskel ujumine äratab üles kõiki meie viis meelt. Pehmed vetikad puutumas vastu keha, kivid ja kõrkjad talla all ja kohati tundmatu ümbrus tulevad kõik kasuks meie närvisüsteemile. Teadlikult hetkele ja  ümbrusele keskendudes saab luua paremat sidet iseendaga. Sest loodus on halastamatult aus ja paneb meid pingutama. See aitab meil vabaneda igapäeva pingetest, tugevdab immuunsusüsteemi,  teritab meeleorganeid ja paneb meid ületama iseenda tekitatud väikeseid barjääre. Ehk väljuma meie endi mugavustsoonist. Mere ja järvevesi meie randades on puhas. Samuti on puhtad meie rannad. Maailmas on ujumine päris looduse keskel saanud uueks trendiks olles seotud tervikliku käsitlusega inimesest ja keskkonnast.

Peaaegu kõik merepoole suunduvad teed ja rajad lõpevad kivide ja kõrkjate vahelt lookleva teega mere- või järveäärses ujumiskohas. Aga on ka avaramaid kohti. Ermistu järve ja Tõhela järve idakaldal on liivased avalikud rannad. Kastnas on korrastatud tee Sepamaa randa. Tõstamaa alevikust läheb Värati poolsaarele Sutiranda.  Kavaru sadamas asub puhkeala koos ujumisvõimalusega. Meeles tuleb aga alati pidada, et looduslikes ujumiskohtades ei ole abi eriti kusagilt võtta. Soojad riided ja rätikud peavad ka igaks juhuks kaasas olema. Alati tuleb jälgda lainetust. Ja kui vesi on ikka jahe, siis kandke ujumiskostüümi. Päris talvel ujudes, ärge tehke auku kaldast kaugele ja võtke kaasa soojad riided. Turvalisus kõigepealt.

Kalale

DSC_0053

Foto: Eveli Ilvest, Merelaiu puhkeküla

Tõstamaa rannikuveed ja järved on kalarikkad. Meile tullakse kalale nii kaugemalt kui lähemalt ja nii suvel kui talvel. Tihtipeale koos perega. Või mitme perega, sest kui mehed kala püüavad, saavad naised nautida kvaliteetseid hetki enda tarbeks.  Kala ja kalapüük ongi meil teine suurem jututeema ilma järel. Meeste omavahelised vestlused võrkudest ja kalasaagist ei taha ju kuidagi lõppeda. Mereäärse paigana alustasid vanasti väiksed poisid tutvust meremeheametiga rannaääres männikoorest paade ujutades, Ja veel tänagi on kombeks, et noormees viib oma südame võitnud tütarlapse paadiga romantilisele mereretkele. 

Põnevaid kalapüügi kogemusi

Merelaiu kalakarikas

Iga aasta maikuu esimesel nädalavahetusel peetakse Merelaiu puhkekülas vahvat kogupereüritust. Täiskasvnute kalapüügi võistlus käib õngede ja paatkondadega merel. Auhinna saab suurima kala püüdnud paatkond. Väikeste kalameeste võistlus käib kaldalt. Lapsed saavad auhinna püütud kalade kaalu järgi. 

Merelaiu puhkeküla

Õpime kala püüdma

ettetellimisel

Milline peab olema ilm kui minna kala püüdma ja kuidas vaadelda kala. Ja milleks  on meile vaja keskkonnasäästlikku kalapüüki.

 

 

 

 

Ermistu Puhkeküla

Kalapüük  perega Tõhela järvel

Katamaraan tüüpi paadis saab 6 inimest mugavalt ja turvaliselt veeta koos ühe lõbusa päeva järvel. Võimalus kalastada, nautida loodust, päevitada, ujuda, jälgida veelinde või pidada piknikku paadis.

 

 

 

 

Tõhela paadipesa

Talvine kalapüük

Talvine kalapüük on omaette ettevõtmine. Piisavalt külma talvega on nii merel- kui järvedel talvise kalapüügi armastajaid. Õppida saab seda aga Ermistu järve looduskoolis.

 

 

 

 

Ermistu järve looduskool

Värske kala

Kalapüük