Talverõõmud

21543853_1646506575475710_8038058776471233688_o

Foto: Kätlin Kask

Talve saabudes otsime üles ning sätime vamis suusad ja uisud ja kelgud, korrastame vaatame veel üle talveriideid ja kontollime termoste seisukorda, et valmis olla. Lumiseid talveid ei jätku tihtipeale kuigi kauaks. Ja siis esimeste talveilmadega me võtame pere ja läheme kelgutama, suusatama, uisutama või merejääle matkama. Või hoopis pildistama vaikust, härmatanud heinamaad ja leegitsevaid päikeseloojanguid.

Suusatame.

Tõstamaa mõisa terviserajast saab korralike talveilmadega suusarada. Pargi tagant algab ka suurem 5.km pikkune suusarada. Aga me suustamae ka mööda rannikut. Eriti eriline on seda teha märtsipäikesega. Termosega võtame kaasa teed ja teeme väikeseid pause, et nautida hetke.

Kelgutame

Me kelgutame keskalevis. Rahvamaja taga on “Tõstamaa mäed”. On suuremaid ja väiksemaid. Kelgutajate kilgetest kajab terve ilm. Selle järgi leiab üles ka parimad kelgukohad Tõstamaal.

Uisutame

Vabas looduses uisutamine popp. Kui on piisavalt külma saab uisutada nii Ermistu kui Tõhela järvel, tiikidel metsa sees ja vaikse ilmaga merejääl. See on omamoodi võlu uisutada keset looduse kujundatud jääd vuisutada Munalaiu sadamast mööda merejääd Manijale.

Talvine kalapüü

Talvine kalapüük on omaette ettevõtmine. Piisavalt külma talvega on nii mere- kui järvejäält kosta rohkel kalastajate rõõmuhõikeid. Ermistu järv on populaarne kalapüügikoht, kus saab pärast kalapüüki minna sauna või kalast teha maitsvaid toite.

Talisuplus ja taliujumine 

Taliujumine äratab üles talvisest uinakus ja annab tagasi elus olemise tunde. Talvised suplused on aga saunaõhtute mõnus kaaslane.

Omaenda varustusega omaeenda vastutusel võib taliujumist harrastada kõikides avalikes supluskohtades. Ermistu puhkekülas on talvläbi avatud supluskoht.

Talvised saanisõidud

Kõige romantilisemad elamused saab pakus lumega talvises metsas helisva hobusaaniga sõites. Saanitee kulgeb Maria talu ümber paiknevates metsades ja on üks armastatumaid tegevusi meie talvedes. 

Talvised rajad

Kui järvejää on piisavalt paks saab Ermistu järvel harrastada jääpurjetamist ja autoga lund keerutada. Uudiseid Ermiste jääraja kohta saab siit facebooki grupist . Munalaiu sadamast saab minna aga matkale Manijale ja teha Ülle juures Riida talus väike puhkepaus. Aga võib matkata kalihtsalt  mööda rannaäärt ja pidada piknikku.