Matkates Tõstamaal

DSC_0082

Foto: Eveli Ilvest

On pikemaid ja lühemaid matku

On rännakuid iseenda hingemaailma

On jalutuskäike naabrite juurde

Valik põnevaid matkaelamusi

Tõstamaa matkarada

Tõstamaa matakarada on iseseisvaks matkamiseks.  See on 5,5 km pikk infotahvlitega varustatud teekond läbi Tõstamaa oluliste punktide.

 

 

 

 

Tõstamaa matkarada

Tõstamaa metsamarjad ja metsaseened

Giidiga metsa või rabamaastikele korjama seeni või marju. Aga võibolla veel midagi söödavat. Meid ümbritsevas looduses leiab tegelikult põnevat toidupoolist veelgi. Giidi juhendamisel saavad selgeks nii marjad, seened kui ka natuke meie kultuuri seoses metsaandidega.

 

Merelaiu puhkeküla looduskool

Ristimarja loodusrada

Ristimarja loodusrada on 750 sammu Värati poolsaarel kadakate vahelt kulgev väike õpperada, mis tutvustab piirkonna loodust koos loodusgiidiga või ka ilma ning jõuab välja mereni. Väike mereäärne puhkepaik on sobilik piknikuks ja mõnusaks puhkehetkeks.

 

 

Ristimarja loodusrada

Ranniku Matkarada

 

See on mereäärne matkarada, mis ulatub Läti Leedu piiriäärest Tallinnani. Matkarada läbib nii ööbimiskohti kui liivaluiteid. Astu lihtsalt rajale.

 

 

Loe siit edasi

Uudistamas Tõhela külaelu vana retrobussiga TA-6

Kuni 3 tundi seiklust sisaldab sõitu kõigi mugavusteta retrobussiga, tutvumist Tõhela küla mineviku ja tänaste tegemistega ning hiljem  katamaraanidega sõitu omalaadsel Tõhela järvel, mille keskmine sügavus on ainult 1,3 meetrit.

 

Tõhela Paadipesa

500 aastne Tõrvanõmme mänd ja Riiast toodud Seliste kirik

2 tundi kestev jalgsi matk viib Seliste rannalt maapoole. Võimalus kogeda erilise väega vana Tõrvanõmme mändi ja kuulata Seliste kiriku lugu. Matk lõpeb piknikuga.

 

 

Jaaguranna Lillelaager